Uprzejmie informujemy o zmianie siedziby i nazwy naszej działalności.
Obecnie jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem:
15-301 Białystok, ul. R. Kaczorowskiego 7 lok. 44U.

ZAPRASZAMY!

Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Jak dobrze ubezpieczyć mieszkanie?


Oto kilka informacji, które mam nadzieję, że pomogą Państwu w wyborze właściwego ubezpieczenia.

Ubezpieczając dom lub mieszkanie trzeba być szczególnie uważnym, ubezpieczamy przecież najczęściej dorobek swojego życia. Analizując ofertę ubezpieczycieli oprócz wysokości składki należy zwrócić uwagę na następujące punkty warunków ubezpieczenia, które mogą mieć ogromny wpływ na późniejsze odszkodowanie:


- Zakres ubezpieczenia – ubezpieczenie od ognia, zalania, kradzieży w zależności od wybranego wariantu można rozszerzać lub zawęzić listę ryzyk, w razie wystąpienia których towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie.


- Przedmiot ubezpieczenia – w tym punkcie ubezpieczyciel określa, co może być objęte ochroną ubezpieczeniową. Warto sprawdzić definicje niektórych pozycji będące częścią warunków ogólnych. Powinniśmy np. wiedzieć co należy do elementów stałych, a co do ruchomości w rozumieniu danego ubezpieczyciela.


- Suma ubezpieczenia – stanowi górną granicę odpowiedzialności ponoszonej przez zakład ubezpieczeń w razie wystąpienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Ubezpieczyciele często różnicują wysokość górnego limitu na poszczególne dobra w procentach sumy ubezpieczenia np. 40% sumy ubezpieczenia mienia od kradzieży na biżuterię. W takim przypadku przy sumie ubezpieczenia 20 000 PLN za skradzioną biżuterię dostaniemy maksymalnie 8 000 PLN.


- Zabezpieczenie mienia – wymagane przez towarzystwo ubezpieczeniowe zabezpieczenia przed kradzieżą i/lub ogniem. Mamy tu często do czynienia z zabezpieczeniami niezbędnymi do właściwego ubezpieczenia lokalu (ich brak może skutkować odmową wypłaty odszkodowania np: dwa zamki wielozastawkowe) oraz z zabezpieczeniami dającymi prawo do zniżki składki (np. stały dozór agencji ochrony lub alarm).


- Ustalenie wysokości szkody – występują dwa sposoby ustalania wysokości szkody: od wartości odtworzeniowej (tzw. wartość nowa bez potrącenia amortyzacji za zużycie) i rzeczywistej (cena nabycia nowego przedmiotu pomniejszona o procent technicznego zużycia). Znacznie korzystniejsze jest ubezpieczenie od wartości odtworzeniowej, ponieważ po szkodzie umożliwia nabycie nowego przedmiotu tego samego lub podobnego rodzaju.


W razie pytań o koszt ubezpieczeń lub jeśli potrzebujesz porady skontaktuj się ze mną. Gwarantuję  ekspresową wycenę i dobór właściwego pakietu ubezpieczenia. Zadzwoń do mnie lub odwiedź moje biuro (odnośnik do O FIRMIE ) w celu uzyskania oferty i podpisania polisy.
Prowadzę również wycenę e-mailem: Wypełnij formularz.

Dodatkowe informacje

Oferta

  • Ubezpieczenia komunikacyjne
  • Ubezpieczenia majątkowe
  • Ubezpieczenia osobowe
  • Ubezpieczenia na życie
  • Ubezpieczenia turystyczne

Poradnik

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach. Przeczytaj nasz poradnik. Najczęściej zadawane pytania:

Na co zwracać uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia?
Czy wierzyć firmom ubezpieczeniowym?
Kalkulator składki - tanio nie znaczy dobrze.

Partnerzy

Posiadam w pakiecie produkty wiodących firm ubezpieczeniowych. Kieruję się jakością proponowanej przez nie oferty. Współpracuję
z takimi firmami jak:

           
  Generali S.A   TUW TUZ  
Compensa S.A   MTU S.A.  
InterRisk   PTU S.A.  
Liberty Direct   HDI S.A.  

 

 

Dane kontaktowe

  15-301 Białystok
  ul. R. Kaczorowskiego 7 lok 44U
  505 378 478
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.