Uprzejmie informujemy o zmianie siedziby i nazwy naszej działalności.
Obecnie jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem:
15-301 Białystok, ul. R. Kaczorowskiego 7 lok. 44U.

ZAPRASZAMY!

Jak ubezpieczyć samochód?

Na co należy zwrócić uwagę ubezpieczając samochód?


W przypadku ubezpieczenia OC (odpowiedzialność cywilna) warunki ubezpieczenia są praktycznie jednakowe u wszystkich ubezpieczycieli, głównym czynnikiem decydującym o wyborze jest w tym przypadku cena. Z ubezpieczenia OC komunikacyjnego korzystamy w momencie, gdy wyrządzimy szkodę osobie trzeciej, czyli gdy spowodujemy wypadek nasz ubezpieczyciel płaci za szkody, które wyrządziliśmy innym. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o ubezpieczenie AC (Auto Casco) , z którego w razie wypadku/kradzieży my otrzymujemy odszkodowanie.
Bardzo ważnym elementem są  w tym przypadku warunki ogólne ubezpieczenia, z których wynika jego zakres. Decyzji o wyborze ubezpieczenia AC nie powinniśmy podejmować jedynie na podstawie jego ceny, ale również (a właściwie przede wszystkim) na podstawie szeroko rozumianego zakresu ubezpieczenia.
O właściwym wyborze ubezpieczenia AC decyduje lektura warunków ogólnych.
Należy zwrócić uwagę na:

 • zakres ochrony ubezpieczeniowej - przed czym chroni nas polisa wyłączenia odpowiedzialności – w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania
 • sumę ubezpieczenia – w jaki sposób jest ustalana
 • udział własny – czy występuje lub w jakich sytuacjach występuje
 • obowiązki ubezpieczonego – w szczególności jak należy się zachować w przypadku powstania szkody
 • zabezpieczenia pojazdu – jakich zabezpieczeń wymaga ubezpieczyciel
 • szkoda minimalna/franszyza integralna – minimalna szkoda poniżej której nie dostaniemy odszkodowania
 • sposób rozliczenia kosztów naprawy – czy jest włączona amortyzacja i w jakiej wysokości dla danego rocznika samochodu. Amortyzację można wykupić za dodatkową opłatą składki.


Zakres ochrony, amortyzacja, udziały własne czy włączenie do ubezpieczenia ryzyka kradzieży zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia lub włączenia/wyłączenia pewnych opcji. Generalnie im szerszy zakres ubezpieczenia tym lepiej, ale hamulcem jest tutaj oczywiście wysokość składki.

O wariantach ubezpieczenia i jego zakresie należy pamiętać porównując oferty poszczególnych towarzystw, tak żeby porównując cenę porównywać również oferty o podobnym zakresie i sumie ubezpieczenia.


W odpowiedniej ocenie ofert i w podjęciu decyzji o wyborze ubezpieczyciela powinien pomóc agent ubezpieczeniowy, który nakreśli główne różnice pomiędzy proponowanymi przez siebie ofertami.


W celu uzyskania wyceny lub dodatkowych informacji zachęcam do kontaktu ze mną telefonicznie lub e-mailem (dane kontaktowe)

Dodatkowe informacje

Oferta

 • Ubezpieczenia komunikacyjne
 • Ubezpieczenia majątkowe
 • Ubezpieczenia osobowe
 • Ubezpieczenia na życie
 • Ubezpieczenia turystyczne

Poradnik

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach. Przeczytaj nasz poradnik. Najczęściej zadawane pytania:

Na co zwracać uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia?
Czy wierzyć firmom ubezpieczeniowym?
Kalkulator składki - tanio nie znaczy dobrze.

Partnerzy

Posiadam w pakiecie produkty wiodących firm ubezpieczeniowych. Kieruję się jakością proponowanej przez nie oferty. Współpracuję
z takimi firmami jak:

           
  Generali S.A   TUW TUZ  
Compensa S.A   MTU S.A.  
InterRisk   PTU S.A.  
Liberty Direct   HDI S.A.  

 

 

Dane kontaktowe

  15-301 Białystok
  ul. R. Kaczorowskiego 7 lok 44U
  505 378 478
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.